13 Mayıs 2014 Salı

Bebek Mevlidi ve Sultan Lokumu...


Geçtiğimiz haftasonu ikiz yeğenlerimin bebek mevlitleri vardı. Çok kalabalık olmasa da çok telaşlı geçti ve fazla fotoğraf çekemedik. Annemin ve ablamın şiddetli sansüründen kurtarabildiklerim ise aşağıdakiler sadece :-)Bunlar ablamın misafirleri için hazırladığı ikramlık ve küçük hediyeler. Bisiklet sepetinin içinde minnacık bebek patiklerine doldurulmuş şekerler vardı. Diğerleri de lokum ve badem şekeri..


Bunlar da benim hazırladığım Sultan Lokumları. Tarifini buradan bulabilirsiniz. Bu lokumları klasik mevlit tabağına dahil ettik :-)


Bu tabak-bardak-peçete çocuklar için hazırlanmıştı fakat çocuklar öyle coşkuluydular ki bir ara bardaklarla deney yapıldığına, peçetelerin uçağa, tabakların frizby e dönüştüğüne şahit olduk......


Mevlidin başlamasını bekle(ye)meyen ve hatta minnacık bebekler eğlenceden ne anlar edalarında eğlencenin dibine vuran minişler... Günün tadını en çok onlar çıkardı..


Bunlar da günü gerek ağlayarak gerek kusarak gerek uyuyarak geçiren ve gerçekten de eğlenceden anlamayan (!) ama her halleriyle toplanma sebebimiz olan ikizçeler...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder